Skitur til Østrig 2027
Det er SÅ SJOVT at være på skitur sammen. - Se beskrivelse
Beskrivelse
Skitur til Østrig, Neukirchen, i Vinterferien d. 16. – 21. februar 2027.
Skitur med vennerne – både de gamle og de nye! Glæd dig til årets vildeste vintertur til Neukirchen, hvor 75 km pister og verdens længste kælkebakke venter dig. Uanset om du er nybegynder eller øvet, er der plads til dig – og vores egen skiskole hjælper dig godt i gang.
Vi bor på det hyggelige ungdomshotel Gasthof Venedigerhof med grupperum, gode værelser og masser af stemning. Vi kører med natbus og får hele fire dage på ski i sneklædte omgivelser.
Pris: 4.450 kr.
Inkluderer:
✔️ 4 dages leje af ski + hjelm
✔️ Liftkort
✔️ Morgen- og aftensmad
Du skal kun selv have penge med til mad i bussen ud og hjem (eller madpakke), frokost på pisten (ca. 150 kr. pr. dag), og lidt til snacks eller shopping.
Ved tilmelding betales 1150 kr. Resten betales i 3 rater á 1100,- kr. d. 1/10–2026, 1/11-2026 og 1/1-2027.
Bemærk: Der er et begrænset antal pladser – først til mølle!
Vi GLÆDER os – det bliver sjovt, hyggeligt og fuld af fart på pisterne!
Vedrørende betalingskort: Hvis du betaler med mastercard vil der trækkes det første beløb og der reserveres betaling for hele beløbet således raterne betales automatisk. Hvis du betaler med Dankort vil det første beløb blive betalt og restbeløbet vil blive autoriseret af banken således raterne betales automatisk.
Informationsmøde tirsdag d. 19. januar kl. 17-18 på Krogerupvej 21, 3050 Humlebæk
-
- 2027-02-16T12:00:00 - 2027-02-21T14:00:00